Kolorystyka w stylu marynistycznym

Styl marynistyczny czy też tak popularnie nazywany marine to jedna ze składowych naszego ulubionego stylu Hamptons. Hamptons to pewna określona jakość życia, to styl  wyrażany poprzez rzeczy piękne i estetyczne. To także nawiązywanie do  naszych wakacyjnych wyobrażeń o domu. Stąd dzisiejszy wpis o marine.

Specyfika stylu marine doskonale wpisuje się w to, co tak bardzo kochamy czyli czystość, harmonię, pozytywną energię, spokój ducha, ukojenie zmysłów … można by tak wymieniać w nieskończoność. Kiedy myślimy o tym stylu od razu przywodzi nam się na myśl nieskalanie bezchmurne niebo i woda.

Na pewno nie zaskoczymy Was tym, że najbardziej typowe kolory wykorzystywane w tej stylistyce to greckie biel i błękit. Nie wiemy jak Wy, ale dla nas zawsze jednoznacznie utożsamiane z udanymi wakacjami nad ciepłym morzem. Niebieskie ściany wnętrz, biało-błękitne elementy dekoracyjne, biała lub jasnoszara podłoga powodują, że czujemy się jak w nadmorskim pensjonacie lub w naszej- jeśli taką posiadamy- samotni, gdzieś niedaleko plaży.

Czy wiedzieliście, że w niektórych kulturach „niebieski” oznaczał „przynależny do nieba”. My tak właśnie się czujemy przebywając w przestrzeni zaprojektowanej według stylu marynistycznego.

Ciekawe, że niebieski, błękitny, lazurowy, granatowy, chabrowy – te wszystkie kolory kojarzą się z wakacyjną błogością, marine-stanem:) A może zaprojektowanie domu według stylu marynistycznego to zapewnienie sobie całorocznych wakacji – przynajmniej w naszej głowie.

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *