Ottoman- efektowny i funkcjonalny element wyposażenia amerykańskich wnętrz

Planując aranżację domu/mieszkania w stylu amerykańskim trzeba pamiętać nie tylko o wygospodarowaniu sporej przestrzeni
i zachowaniu symetrii, ale także o wyborze odpowiednich, wysokiej jakości i klasy, mebli- sof, kanap, łóżek, foteli, krzeseł, konsol czy stolików. Mile widzianym elementem wyposażenia będą również pufy, znane za oceanem jako ottomany, które chcielibyśmy Wam przybliżyć w niniejszym wpisie.

Ottoman (stołek/puf/podnóżek) to rodzaj niskiego mebla, charakteryzujący się brakiem oparć i podłokietników, przeznaczony
w głównej mierze do siedzenia, ale nie tylko.
W zależności bowiem od kształtu i wielkości może być również użytkowany jako stolik kawowy, podnóżek (w zestawieniu z fotelem), schowek, a nawet mobilny barek!

 

 

Przyglądając się amerykańskim aranżacjom widzimy, iż ottomany użytkowane są niemal we wszystkich rodzajach pomieszczeń: od salonu poprzez sypialnię, aż po łazienkę i hall.

W łazience/ pokoju kąpielowym ottomany z pewnością będą wygodnym siedziskiem przy toaletce, a także idealnym miejscem
do położenia bielizny lub ręcznika.

 

 

 

 

 

 

Planując urządzanie sypialni w iście amerykańskim stylu, nie sposób wręcz pominąć w niej eleganckich ottomanów- ustawionych tuż przed łóżkiem- najlepiej w ilości dwóch sztuk (dwa mniejsze) lub jednego, większego w postaci ławeczki. Ten funkcjonalny, niewielki mebel z pewnością będzie w sypialni niezastąpionym miejscem na odłożenie szlafroka, narzuty, poduszek, ubrań lub… tacy z winem i kieliszkami 🙂 

Efektowne ottomany to również dobry pomysł na  wizytówkę naszego hallu/przedpokoju. W zestawieniu z elegancką konsolą
z pewnością stworzą zgrany duet. Spełnią w tym miejscu funkcję estetyczną, ale i praktyczną, służąc nam za siedzisko podczas wkładania/zdejmowania butów.

 

Ottomany/stołki/pufy/podnóżki to również, a raczej przede wszystkim, przydatny element wyposażenia każdego amerykańskiego salonu (livingroomu).
Nie dość, że dodają elegancji i wytworności, to jeszcze mają szereg innych zalet- są niewielkie, poręczne, mobilne (wersja na kółkach), funkcjonalne i wygodne.
Nadrzędną  funkcją ottomanów w salonie jest z reguły funkcja podnóżka do fotela w chwilach relaksu, choć nie tylko… można na nim odłożyć ulubioną książkę, gazetę, tablet,
a nawet kawę i herbatę, jeśli ustawione są na tacy. Na podnóżku/stołku/pufie można nawet grać rodzinnie w szachy  lub inne gry planszowe.

 

 

Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią w mieszkaniu, ottomany mogą sprawdzić się w roli schowków służących do przechowywania różnych drobiazgów. Najlepiej nadają się do tego okrągłe pufy z otwieranym siedziskiem.
Czy wiecie, że do XIX w. ottomany miały kształt głównie okrągły lub ośmiokątny? Dopiero w późniejszym czasie pojawiły się owalne, prostokątne i kwadratowe. Dziś mamy ogromny wybór kształtów, kolorów i wzorów.

Jedną z najciekawszych form ottomanów, bardzo często spotykanych w amerykańskich aranżacjach, są te na krzyżakowych nogach w kształcie litery X, zwane X-stool
lub X-ottoman. Nogi tego typu puf/stołków mogą być w całości tapicerowane bądź wykonane np. ze stali.


 

Wychodząc naprzeciw trendom oraz oczekiwaniom naszych klientów (bardzo świadomych tego, jak pragną mieszkać) postanowiliśmy wprowadzić do swojej oferty kilka modeli eleganckich ottomanów/puf/podnóżków.
Jako pierwsze wprowadziliśmy ottomany zdobione pinezkami tapicerskimi, z tapicerowanymi nogami w kształcie litery X
– z gładkim (model Matt) i pikowanym siedziskiem (model Ben). Dekoracyjne pinezki (w różnych kolorach do wyboru) niewątpliwie nadają ottomanom wytworności i eleganckiego charakteru. Co ważne, podnóżki naszej produkcji wykonywane są ręcznie, tradycyjną metodą stolarską, z drewna bukowego (nie ze sklejki!), co czyni je stabilnymi i mocnymi.
Poniżej kilka propozycji, choć to jeszcze nie wszystko, co mamy do zaoferowania. Planujemy sukcesywnie wprowadzać kolejne modele tych uroczych i niezwykle funkcjonalnych mebli.

https://www.hamptons.pl/produkty/pufstolekpodnozek-tapicerowany-krzyzak-matt/5308/

Ottoman podnóżek stołek na krzyżakowych nogach hamptons styl amerykański https://www.hamptons.pl/produkty/pufstolekpodnozek-tapicerowany-krzyzak-matt/5307/

https://www.hamptons.pl/produkty/pufstolekpodnozek-tapicerowany-krzyzak-ben/5302/

https://www.hamptons.pl/produkty/pufstolekpodnozek-tapicerowany-krzyzak-ben/5304/

www.hamptons.pl

Jesteśmy przekonani, że zaproponowane stołki/ottomany/podnóżki świetnie uzupełnią ofertę naszych łóżek, aby wspólnie zwieńczyć „american dream” naszych klientów.

 

 

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *